A soudně podle účasti, mnozí si nechávali speciálně na ochutnávku v žaludku místo pro jistotu několik dní. Všichni se totiž snažili ochutnat téměř všechno. A degustační porci za dvacet korun si nikdo ujít nenechal.

Účast se podle naprosto plného náměstí dala počítat s klidným svědomím ve stovkách návštěvníků, celé náměstí navíc bylo lemované různými stánky, kde se různé pochutiny daly pořídit. Prostor měly sýry, různé druhy masa, vína a piva. Méně prostoru měli ale strávníci, kteří na festival jídla dorazili příliš pozdě. Lavice a stoly byly okamžitě obsypané, gurmáni je opouštěli celkem neochotně, mnohým nezbývalo, než ochutnávat za chůze.
„Aspoň ty kalorie hned vyběháme,“ odpověděla jedna dívka ze skupiny postávajících gurmánek. „A pak, když držíme místo, tak nemůžeme běhat pro další porce!“


Gurmánfest zpestřila i kultura


Myslet si, že Gurmánfest byl pouze o jídle, by bylo špatné. Pokud jste zrovna nebyli zaneprázdněni ochutnáváním, mohli jste se občerstvit kulturně.
Festival totiž zahájil průvod mažoretek za doprovodu Městské hudby Františka Kmocha, následovalo ho jazzové pohlazení pěvezkého sboru SONUS. Z orchestrů se také předvedl poděbradský TOX. Zahráli i písničkáři Funny Fellows s Bratislavy a vystoupilo několik revival bandů, například Robbie Williams nebo Abba.

Kromě toho vystoupily i kolínské taneční legendy. Divákům se totiž předvedla pánská taneční skupina Rasputin. O závěrečné defilé se pak postarali skautští dudáci Kilt.


Odborné pódium odhalilo kuchařské tipy a triky


Televizní kuchaři Kluků v akci, tedy Filip Sajler a Ondřej Slanina, předvedli divákům několik postupů, které mají v rukávu. Třeba, jak rychle a dobře nakrájet cibuli a zeleninu. Jejich práce byla navíc natáčena pro použití v jejich kuchařském pořadu. Na malém pódiu se odehrála i soutěž středních škol ve výrobě palačinek, zároveň si návštěvníci mohli hned vyzkoušet získané tipy a triky od Kluků v akci.

Pódium zároveň posloužilo jako místo, kde se shromažďovaly ztracené děti. Televizní kuchaři totiž vyvolávali rodiče několika ztracených dětí, naštěstí se brzy odloučení členové rodiny setkali.