Jeho první tóny patřily českobudějovické kapele Quiet, která zaujala na soutěži Natruc talent a jež kupodivu zpívá slovensky. Stalo se tak na Kiss Delta Stage, umístěné tradičně u altánku, a která patřila především fanouškům tvrdšího žánru.

Po českobudějovické partě zde sice zahrála pop rocková kapela W.A.F. z Vysokého Mýta, pak už ale přítomné rozparádili hard rockem slovenští The Paranoid, až na cestu prostranství zaplnila Vypsaná fiXa, která nechala vzpomenout na všechny své hity, skáčkem rozskákali Fast Food Orchestra, nakrátko ostříhaný jen s patkou do obličeje, ale v tradičně výborné formě potěšil Tomáš Hajíček se svým Krucipüskem, že patří do první ligy znovu potvrdily kutnohorské Rybičky 48.

„My jsme na tomhle festivalu zažili svůj úplně první festivalový koncert, a proto jej nikdy nepřestaneme mít rádi, navíc jsme tu skoro doma," potvrdil od mikrofonu zpěvák a baskytarista Jakub Ryba. Tradiční show s ohňovými a kouřovými efekty představila kapela Škwor, následující Visací zámek potvrdil, že ani u punkerů není padesátka žádný věk. Tečku na tomto pódiu učinili po půlnoci britští Tribazik.

Třicet minut po dvanácté hodině začal hudební program i na Budvar stage umístěné na velkém pódiu v amfiteátru a zaměřená spíše na pop rock. Zde jej zahájila představitelka tohoto žánru, kapela Liwid z Karlových Varů, na následující partičce Nebe z Havířova už byl amfiteátr plný a kapela přirovnávaná svým soundem ke slavnému Kryštofovi si užívala zájem především fanynek.

Na kutnohorského barda Luboše Pospíšila zůstali jen sedící, o to příjemnější atmosféra tu pak panovala. „Zahrál i písničku od legendárního Flamenga, fakt jsem si ten koncert užil," byl nadšený fanoušek Mirek.

Pak přišel první vrchol festivalu, to když na pódium nakráčela kolínská dechovka Kolíňanka oblečena ve svých uniformách a po úvodní klasické dechovce doprovodila Honzu Kalinu z kapely Sto zvířat, písničkáře Pekaře, kompletní Rybičky 48, Leonu Šenkovou, Honzu Říhu ze skupiny Zelenina nebo Janu Kociánovou v jejich hitech. Obzvlášť účastnice SuperStar Leona Šenková, která si občas zazpívala s jiným velkým kolínským orchestrem, zaujala svým hlasovým rozsahem v písni od Marie Rottrové (v originálu od Blacl Sabbath) a určitě by ji slušel monstrkoncert Kmochova Kolína. Fanoušci byli nadšeni a výborně se bavil celý amfiteátr.

Jen závěrečná improvizace s kolínskou hymnou Kolíne, Kolíne ztroskotala na neznalosti textu zpěváků, možná to chtělo zařadit spíše Já jsem z Kutné Hory, nedaleko umístěna busta legendárního skladatele se určitě jen shovívavě usmívala.

Atmo Music vnesli do amfiteátru něco rapu, následující UDG z Ústí nad Labem předvedli perfektní sehranost a nechyběl oblíbený výlet bubeníka Tomáše „Jugiho" Staňka na ruce fanoušků, kde si nechal zapálit i cigaretu. Xindl X se skupinou potěšil malé i odrostlejší a přišel druhý vrchol letošního ročníku – kapela Monkey Business potvrdila úlohu hlavní hvězdy festivalu, narvanému amfiteátru, kde fanoušci seděli i na zídkách, předvedla perfektní porci funky, v níž se královsky bavili i sami muzikanti oblečeni tentokrát do kostýmů sestavených z amerických a sovětských vlajek.

„V Kolíně hrajeme už poněkolikáté a vždy je to tady úžasné, já blbec jsem se před časem oženil a tady, jak tak koukám, bych se oženil hned několikrát," vtipkoval zpěvák Matěj Ruppert, který byl více vepředu ve tmě u diváků, s nimiž si neustále podával ruce a neváhal mezi ně i skočit.

Ani na poslední kapelu na této scéně, taneční rytmy rozdávající Skyline, se areál příliš nevylidnil a přítomní se bavili ještě po půlnoci. Třetí scéna, Prima Cool Stage, byla umístěna hned u vchodu do areálu a tentokrát to nebylo cirkusové šapitó, ale regulérní stage. Zde hráli většinou další vítězové soutěží nebo alternativní party, často však v počtu diváků dopláceli na právě vystupující větší jména.

„Vedle hraje můj syn a všichni lidi jsou tam," smál se legendární baskytarista Pavel Jakub Ryba, kterého na festival doprovodila jeho současná partnerka, herečka Vilma Cibulková.

Stejné to bylo u výborné kapely Vladivojsko s kolínským bubeníkem Martinem Horčicem a zpěvačkou Vladivojnou La Chiou, když vedle hrála Vypsaná fiXa, dalším zde hrajícím kolínským bicistou byl Matouš Bureš s našláplou kapelou Hard to Frame, své fanoušky má kutnohorský písničkář Pekař, kterého doprovodil na cajon bubeník Rybiček 48 Ondra Štorek, mezi písničkáře lze zařadil i toho říkajícího si Voxel vrstvící zpěvy i nástroje, podobně si počíná i britský Rocky Leon, který si vzal tentokrát na pomoc ještě dalšího muzikanta.

Program zde otevíraly kapely Monna a Ember's Bridge a zakončovali Holden Caulfield, kterým patřil i poslední akord festivalu, na který se jezdilo po lávce ze Zálabí, vjezdu po zrekonstruované lávce bránil obří květináč. Kolínský ostrov obrovský nápor fanoušků zvládl, davy lidí seděly na březích, někdo se neváhal i zchladit v labských vlnách, fronty se občas stály u některých záchodů či občerstvení. „Máme radost především z pohodového festivalu, jezdí sem rádi fanoušci a to i ze vzdálenějších míst, stejně tak jako kapely. A to je naším cílem především," vyznali se organizátoři Aleš „Barry" Bureš a Martin "Cervesa" Řehoř.