Na obřím medvědovi ze stejného materiálu Marek demonstroval třeba kolaps na ulici a jak se s ním vypořádat od zavolání první pomoci až po masáž srdce do rytmu písničky Skákal pes přes oves. Došlo i na zastavování krvácení, to když Marek pomazal nadšené dobrovolníky umělou krví a poté „rány“ zaškrtil či zavázal, nebo na rady, jak se zachovat při popáleninách nebo omrzlinách. Děti si vyzkoušely i zlatou záchranářskou fólii a bavily se při dvou animovaných vzdělávacích pohádkách s muzikou Honzy Hrubého.

„Jsem rád, že se naši záchranáři po covidové pauze opět vrátili k tomuto úspěšnému projektu a vrhli se do něj s nebývalým nasazením. Měl jsem možnost obdobné představení vidět v předchozích letech a musím přiznat, že si zaslouží obdiv za to, jak zábavnou formou jsou schopni učit děti něčemu tak důležitému, jako je poskytování první pomoci.“ komentoval aktivitu středočeských záchranářů první náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík, který akci zaštiťuje.

Zábavný záchranář Marek postupně navštíví osm středočeských měst, po Kolínu to budou ještě Mladá Boleslav, Nymburk, Mělník, Rakovník, Čelákovice, Benešov a Kutná Hora, tím pádem se do tohoto vzdělávacího programu zapojí tisíce dětí.