Pátý ročník závodů hostil 150 jezdců, z čehož bylo 115 dětí, podpořit je přišlo neuvěřitelných 800 návštěvníků. „Začíná to být taková malá tradice na 1. máje, že se sejdeme odpoledne na starém mostě, bavíme se a hrajeme si," okomentoval rekordní účast organizátor Jiří Linka.

Kvůli ohromné účasti se musel o něco odložit start, malí jezdci neustále přicházeli zapsat se do závodu. „K rozšíření zájmu přispěla i Velká cena Městské policie Kolín," řekl Jiří Linka. „Závod dvojic je kolínský výmysl, nesehnali jsme informaci, že by se někde na světě tento závod jezdil," podotkl.

Z hlediska počasí se úplně nedařilo. „Ze všech ročníků to bylo nejhorší počasí, ale když srovnáme den předtím a potom, tak nám ten pán nahoře musí hodně fandit," usmál se organizátor.

Vítězové získali věcné ceny, které se týkaly cyklistiky, například technické doplňky jako camel batohy, počítače, zvonky a podobně. Došlo také na věnce, ne ale z vavřínů, nýbrž z klobás a štrúdlu.

Závod doprovodily další soutěže, například dopravní soutěže pro děti nadačního fondu Kolečko a Městské policie Kolín.

A jestli se odehraje příští rok další ročník sprintu? „Samozřejmě bychom byli rádi, záleží na podpoře sponzorů, tedy i na zájmu města Kolína," řekl Jiří Linka.

Výsledky závodu vám brzy přineseme.