Tomu vévodilo šatstvo, pochopitelně především to dětské, nechyběly ale ani třeba letité magnetofonové kazety, téměř všude se našla nějaká ta kniha od učebnic přes detektivky až po román Vladimíra Párala nebo biografii Richarda Krajča, nechyběly ani květiny v květináči, umělecké předměty a to, co už doma překáží a majiteli je líto to vyhodit.

Ještě více než minule za stolečky postávaly děti nabízející své již nepotřebné hračky a jsouc tak rodiči nenásilně vychovávány k finanční gramotnosti a poznání, že peníze nerostou na stromech. „Mám vedle na dece zamluvený dalekohled, musím prodat ještě něco za třicet korun,“ těšila se třeba jedna zhruba desetiletá slečna.

Nechybělo ani občerstvení, smažily se palačinky, vařila káva, někteří z prodejců měli něco na zub jen tak zdarma pro kupující, jedna paní nabízela za pár korun bábovku. Pořadatelé přijímali nepotřebné hrníčky, s kterými mají zatím nezveřejněné plány.

Další Blešák na vzduchu, který finančně podporuje z grantu kulturní komise Město Kolín, se uskuteční v sobotu 28. května. Dle tradice to bude určitě slunečný den.