Nicméně: objevily se – a také se rychle vyřešily. Dnes už je tedy všechno v pořádku. Bez pokuty se to však neobešlo.

Za nejzávažnější poznatek z kontroly uskutečněné ve čtvrtek 14. března hygienici označili výskyt trusu hlodavců na podlaze v kuchyni. „Zejména pod špalkem na maso, ve skladu potravin, ve skladu sudů, pod barovým pultem a v předsíni WC,“ upřesnili, že se nejednalo o ojedinělé hovínko náhodného zvěda.

Další poznatky zaznamenaly prach, zbytky potravin a usazenou špínu pod regály a provozním nábytkem. Jako nevyhovující hygienici shledali i černou plíseň na zdi u vchodu do skladu či na stropě ve skladu sudů. Nenadchly je ani znečištěné povrchy vybavení provozovny včetně vnitřní části chladicích zařízení, prázdné láhve uložené v kuchyni a pod barem nebo zaplněný a nezakrytý odpadkový koš v kuchyni.

Pohled do lednice i do mrazáku však přinesl ještě závažnější zjištění. Našly se tam jak výrobky s prošlou dobou použitelnosti, tak neoznačené potraviny neznámého původu, u nichž hygienici nařídili vyřazení ze stravovací služby. Za nevhodné hygienici označili také rozmrazování masa v kuchyňském dřezu při teplotě okolního prostředí.

Po čtyřech dnech mohli při opakované kontrole konstatovat, že už je vše v pořádku. Odborná firma provedla deratizaci – a personál restaurace zajistil důkladný úklid provozovny.