Zastupitelé obcí zvolení v podzimních komunálních volbách se totiž nedohodli a lidé tak museli volit znovu.V Mrzkách však z původních tří volebních uskupení z podzimních komunálních voleb šla do náhradních voleb jen jedna strana.

Moc voličů nepřišlo

„Moc voličů tu nebylo," shodla se volební komise v sobotu krátce před druhou odpolední. Soudí, že lidé nejdou právě proto, že je vlastně takřka rozhodnuto. Na jediné kandidátní listině bylo šest jmen. Mohlo se tak stát, že preferenční hlasy zamíchají pořadím a náhradník se dostane do pětice zvolených. 

A ačkoli preferenční hlasy opravdu pořadím míchaly, náhradník se přesto do zastupitelstva nedostal Největší podporu získal Aleš Svoboda, jen o šest hlasů méně dostal Rudolf Melich. Jednička kandidátní listiny, František Páv, se dostal až na třetí pozici. Do zastupitelstva usedne také Miloslav Kolínský a Jana Tůmová. 

V Nučicích zvítězila strana Pro naši obec

V Nučicích zvítězila strana s názvem Pro naši obec se 47,71 %, podporu 43,14 % získala strana Nučice 2014, jen 9,14 % hlasů pak získali Nezávislí. Největší podporu voličů získal Pavel Krutský( Pro naši obec). Jednička vítězné strany Iva Nováková se díky preferenčním hlasům propadla na druhou pozici. Do zastupitelstva se tak dostali oba výše jmenovaní, Lucie Procházková a Miroslav Kočí (oba Pro naši obec) a také Romana Jarošová, Kateřina Zikánová a Radka Nevšímalová (všechny Nučice 2014). Nezávislí se do zastupitelstva nedostali.