Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občané Třebovle se dočkají dlouho plánované kanalizace

Třebovle -  Lidem z Třebovle a ostatním projíždějícím řidičům se na nějakou dobu zkomplikuje průjezd obcí. Je to však daň, kterou musí obětovat, aby se místní dočkali nové kanalizace.

18.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK

Projekt, ačkoli se táhne již dlouhou dobu, je však teprve v plenkách. Nyní je na řadě papírování, které stavbě musí předcházet. Nové kanalizace se tak občané Třebovle dočkají pravděpodobně až koncem srpna následujícího roku.

Sama starostka, Lenka Růžková, svými slovy potvrzuje, že kanalizace je událostí, která obcí zahýbe.

V současné době má obec nesoustavnou kanalizaci, do které jsou vypouštěny odpadní vody od obyvatelů, a to jak předčištěné nebo přímo. „Stavba kanalizace a čistírny odpadních vod bude mít příznivý vliv na životní prostředí," prozradila Lenka Růžková. Díky nové kanalizaci a čističce se totiž odpadní vody odvedou mimo obec a vyčistí se.

Hodnotící komise již vybrala firmy, které pro obec zajistí přípravu dokumentace, ale také výběr dodavatele a činnost stavebního dozoru.

Komise tak vybrala firmu, která připraví zadávací řízení a zároveň firma, která zajistí stavebně technický dozor, která zajistí, aby veškeré odsouhlasené materiály byly na stavbě dodavatelem použité a dohodnuté termíny dodržené.

Zastupitelé obce v čele s Lenkou Růžkovou na svém zasedání již schválili návrh smlouvy o dílo. Od počátku dubna běží třiceti denní lhůta, kdy je vyvěšený záměr na veřejném portálu i webových stránkách obce.

Nové kanalizace se v Třebovli mohli dočkat již dříve. Již před čtyřmi lety dostala obec povolení stavby, v prosinci 2012 pak žádala o prodloužení lhůty k dokončení stavby. Vše zdržela politická situace v obci, nové volby a následné ustavující zastupitelstvo. Zkrátka byly důležitější věci, kvůli kterým musela jít kanalizace na nezbytně nutnou dobu stranou.

V rámci kanalizace by v obci mělo dojít i k dalším změnám. Například veřejné osvětlení bude vedené v zemi. „Je to rozumné udělat najednou, když už bude silnice stejně rozkopaná," vysvětlila starostka.

Autor: Lucie Mašínová

18.4.2013
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Kulturní tipy z Kolínska

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení