U Nemocnice je položený v každém pruhu v délce 30 metrů. „Zpomalovací prahy už se do těchto míst nevrátí,“ uvedl místostarosta Tomáš Růžička. „Byly podle mě dlouhodobě nebezpečné, kontraproduktivní, několikrát jsme na to upozorňovali,“ dodal. Zadní vchod do nemocnice je dost frekventovaný. „A řidiči tam kličkovali, objížděli zpomalovací polštáře, vjížděli do protisměru a nevěnovali se přechodu pro chodce,“ upřesnil.

S jeho slovy souhlasí například řidič Bohuslav Prokop. „Zpomalovací polštáře byly o uražení kola. Člověk se snažil nehavarovat a skutečně pak mohl přehlédnout chodce. Takže to místo pro ně pracovalo vlastně proti nim,“ shrnul.

Ne tak jistá si je tím policie. Řidiči přece jen díky retardérům zpomalili. Za poslední rok v těchto místech policie nezaznamenala vážnou nehodu. Nedávno byl ale případ, kdy se řidič snažil polštáři vyhnout a odřel jiné auto. „Nyní po odstranění zpomalovacího polštáře budeme situaci sledovat a vyhodnocovat,“ dodala policejní mluvčí Petra Potočná.

Vysoký zpomalovací práh býval také v ulici Antonína Kaliny. Nebezpečný byl zejména pro cyklisty a motorkáře. Jednoho z nich, který na práh najel a těžce havaroval, odvezl vrtulník s vážným zraněním nohy. Nedlouho poté práh nahradil podstatně nižší bezpečnostní prvek.