Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O osudu úvalského koupaliště rozhodne místní referendum

Úvaly – Jak dál s toho času zavřeným úvalským koupalištěm? O tom už se ve městě hovoří drahnou dobu, zatím se ale nepodařilo najít shodu názorů.

15.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

„V uplynulém měsíci jsme absolvovali mnoho rozhovorů s občany Úval na téma dalšího osudu koupaliště. Názory oscilují od jasných zastánců jeho rekonstrukce až po odpůrce, kteří by již koupaliště neobnovovali a potřebné peníze (téměř 30 milionů korun) věnovali na jiné projekty," říká starosta Petr Borecký.

V anketě na webu města se jasná většina hlasujících vyjádřila pro rekonstrukci koupaliště, jak však starosta připomněl, hlasy mimo internet již tak jednoznačné nejsou.

Proto se vedení města po důkladné diskusi rozhodlo, že nejdemokratičtějším řešením (a úvalskou premiérou) bude vyhlášení místního referenda, kde bude moci každý obyvatel spolurozhodnout, jak má město s koupalištěm naložit.

Referendum se uskuteční ve stejném termínu jako krajské volby, tedy v říjnu.

K platnosti rozhodnutí referendem je třeba účasti alespoň 35 % oprávněných občanů. Rozhodnutí v místním referendu je závazné, hlasovala-li pro ně nadpoloviční většina oprávněných voličů, kteří se referenda zúčastnili, a zároveň alespoň 25 % všech oprávněných občanů.

„Těšíme se a věříme, že tuto možnost rozhodnout o jedné ze zásadních investic města využije co nejvíce našich obyvatel," říká starosta.

Kdysi velmi pěkné úvalské koupaliště muselo město kvůli špatnému stavu uzavřít před loňskou sezónou. V průběhu loňského roku došlo k jednání s několika investory, většinu jich však odradila očekávaná výše investic.

Podle starosty Boreckého je několik možností, jak s koupalištěm naložit. Kompletně rekonstruovat, přebudovat na biotopové koupaliště, definitivně zrušit a přestavět na volnočasový areál nebo ponechat svému osudu a čekat na dobu, kdy bude mít město více peněz nebo se najde investor.

Co by nejraději učinili Úvaláci, napoví připravované referendum.

Autor: Jana Martinková

15.4.2016
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení