Během listopadu nasadilo OAD Kolín dva nové autobusy na Nymbursku a jeden na Českobrodsku. Výkonný ředitel Martin Pípal připomněl, že společnost obnovuje vozový park průběžně. „Nahrazujeme starší autobusy novými a zvyšujeme komfort cestování,“ sdělil.

Autobus SOR ICN 12 je novým modelem příměstského autobusu od výrobce SOR. Nahrazuje předchozí model, tzv. „hrbáče“. Novou generaci příměstského autobusu SOR ICN designově navrhl Patrik Kotas. Vozy jsou typu LowEntry, to znamená, že umožňují bezproblémový a pohodlný nástup i výstup všech cestujících.

close OAD Kolín letos nasadí dohromady do provozu 25 nových autobusů. info Zdroj: OAD Kolín zoom_in OAD Kolín letos nasadí dohromady do provozu 25 nových autobusů.

„Autobusy jsou dlouhé 12 metrů. Pohání je sedmilitrový naftový pohon splňující přísnou emisní normu EURO 6 E. Vyrobeny jsou v jednotném vzhledu vozidel Pražské integrované dopravy, a to jak v šedo-červeném olakování, tak interiéru, který je osazen moderními informačními prvky,“ upozornila společnost.

Do autobusu se vejde 43 sedících cestujících a dalších 37 stojících. K dispozici je cestujícím 41 pevných sedadel, z toho osm je přístupných z úrovně podlahy. Další dvě sedadla jsou sklopná v prostoru vyhrazeném pro kočárek a imobilní cestující.

„Sedadla jsou potažena červenou látkou, místa pro osoby se sníženou schopností pohybu jsou v modré barvě,“ zdůraznilo OAD Kolín ve své zprávě.

Autobusy nabízí cestujícím také USB nabíječky zabudované v bočnících a v madlech autobusu. Vozy jsou vybavené výkonnou klimatizací a informačním a odbavovacím systémem dle standardu PID. Cestující díky tomu mohou zaplatit jízdné platebními kartami přímo v autobuse.

Letošní obměna vozového parku OAD Kolín
Červen: 10 nových vozů
Září: 7 nových vozů
Listopad: 3 nové vozy
Prosince: 5 nových vozů