To potvrdil i místostarosta Michal Najbrt. „K-centrum oficiálně začalo využívat prostor, záměr byl schválen radou města. Na osmnáct měsíců je prostor pronajat za dva tisíce měsíčně,“ uvedl. Za celou dobu zaplatí Prostor plus celkem třicet šest tisíc korun.

Došlo i na drobnou rekonstrukci. „Udělali jsme tam několik úprav, zejména kvůli nájemníkům a klientům, kteří tam chodí. Zvonky jsou funkční, klienti narazí na zamčené dveře, musí si zazvonit, aby se dostali dovnitř,“ řekl Michal Najbrt. Zajištěno je také okolní osvětlení, i pohyblivé čidlo u zadního vchodu.

Na funkci K – centra se budou podílet i místní strážníci. „Jsme dohodnuti s Městskou policii Kolín a s Policii České republiky, že budou prostor monitorovat. Průběžně budou navštěvovat i ordinaci, účel je informativní, budou se ptát jestli je vše v pořádku,“ poznamenal místostarosta.

Kauza vzbudila velké emoce. „Je to dočasné pronajmutí nevyužívaných prostor po záchytce, do té doby, než si Prostor opraví vlastní nemovitost, do které se potom vrátí. K – centrum se to na vlastní pěst pokoušel provozovat na Zálabí, poblíž školy. To vyvolalo bouři protestů ze strany obyvatel, rodičů, dětí, ředitelky i zástupce ředitele školy. Chtěli jsme najít a hledali jsme řešení, které nebude budit umělé emoce,“ doplnil starosta Vít Rakušan.