Od první poloviny ledna bude spuštěn jak aktivní prodej jízdenek v nové kanceláři na nádraží, tak e-shop na webových stránkách. Koupi je možné vyřešit také on-line, kupony lze nahrát na standardní platební kartu včetně Kolínské klíčenky, žádná karta navíc do peněženky není potřeba. Jak místostarosta doplnil, autobusy pro Kolín jsou už v ČR, ale ještě se upravovaly tak, aby mohly od 1. února vyjet a splňovaly všechny podmínky.

„Kromě řady příjemných změn, na které se mohou cestující těšit a mezi které patří kompletní obnova celého vozového parku za zbrusu nové moderní a komfortně vybavené autobusy Mercedes-Benz a dva minibusy Isuzu, přináší změna provozovatele MHD v Kolíně i některé praktické problémy. Jedním z nich je konec platnosti stávajících čipových karet Arriva,“ uvedl Miroslav Slaný, tiskový mluvčí OAD Kolín.

V nových autobusech půjde jízdné platit několika způsoby. Cestující budou moci jednotlivé jízdné platit v hotovosti nebo svými běžnými bezkontaktními bankovními kartami. „Při pravidelném využívání hromadné dopravy se vyplatí zvýhodněné měsíční či čtvrtletní časové jízdné, které lze nahrát na běžné platební a bankovní karty, nebo na Kolínskou chytrou klíčenku. Vedle toho bude OAD Kolín vydávat bezkontaktní čipové karty pro cestující, kteří nebudou chtít využívat nebo nebudou mít k dispozici své vlastní bankovní karty, na jež by si předplacené časové jízdné nabili,“ upřesnil Miroslav Slaný.

Stávající čipové karty Arriva přestanou platit. OAD Kolín podle slov mluvčího přechází na karty s vyšším bezpečnostním standardem. Stejná situace je podle jeho vyjádření u elektronických peněženek na kartách.

Cestující, kteří nebudou chtít časové kupóny nabít na své vlastní bankovní karty, by tedy měli v průběhu měsíce ledna navštívit nově zřízené informační kontaktní centrum OAD Kolín a pořídit si novou čipovou kartu.

Nový dopravce rovněž doporučuje do konce ledna vyčerpat elektronické peněženky na kartách Arriva. Prodej čtvrtletních kupónů ukončila společnost Arriva 31. října loňského roku, prodej měsíčních kupónů pak 31. prosince, aby platnost obou skončila nejpozději k poslednímu lednu tohoto roku.