Nejde jen o novinku v podobě využívání přestupních jízdenek účtovaných podle doby strávené ve vozidlech a počtu překonaných pásem, které poslouží zároveň v autobusech, vlacích i městské hromadné dopravě a časových kuponů PID, ale změny se týkají i samotných autobusových linek. Mimo jiné se stalo minulostí osm dosavadních tras Středočeské integrované dopravy; nahrazují je autobusy na šesti nových linkách, u nichž by cestující měli ocenit lepší přestupní návaznost na vlaky – a to hned na několika nádražích: v Cerhenicích, Kolíně, Nymburce, Pečkách, Poděbradech i ve Velimi.

Před hlavním železničním nádražím v Nymburce se také na pondělí chystá malá oslava: slavnostní zahájení integrace. Krátce po 11. hodině odtud vyjede historický autobus Škoda 706 RTO, jímž se zájemci budou moci svézt zdarma na okružní trase přes Bobnice, Jíkev, Křinec, Hrubý Jeseník, Oskořínek, Chleby, Netřebice a Budiměřice zpět k nymburskému nádraží. Ve 14.17 pak bude tento autobus vyjíždět také z Poděbrad, a to rovněž od nádraží k nádraží: přes Oseček, Sokoleč, Cerhenice, Velim, Novou Ves, Křečhoř, Pňov-Předhradí, Oseček a Sokoleč zpět do Poděbrad.

V souvislosti se změnou bude také v pondělí mezi 10. a 11. hodinou k dispozici informační stánek na nymburském autobusovém nádraží. Informace o úpravách a novinkách však cestující mohou získat i jinde, a to nejen přímo z jízdních řádů na zastávkách: informační letáky si lze vyzvednout v infocentrech, na radnicích i v informačních kancelářích Okresní autobusové dopravy v Kolíně a Nymburce – a měly by být také v autobusech.

Přehled změn ZDE

Jízdní řády zážitkového historického autobusu ke stažení ZDE a dále ZDE