Po lednové autonehodě v Nové Vsi I u odbočky na Velim, při které zemřela těhotná mladá žena, se rozpoutala na webu Kolínského deníku diskuze na téma bezpečnosti na silnicích.

Zastupitelstvo obce za pomoci medializace se snažilo co nejrychleji sehnat finanční prostředky s jediným cílem – zvýšit bezpečnost na nechvalně proslulé silnici.

Zdálo se, že se všichni na všech úrovních budou snažit co nejrychleji situaci řešit. „V žádném případě se nechci dočkat zopakování podobné tragédie,“ řekl tehdy starosta obce Josef Keltner.

Výsledek? Na okamžité měřiče rychlosti a úpravu svislého a podélného dopravního značení Nová Ves I pořád čeká.
Starosta obce vysvětluje: „Peníze z úspěšného grantového řízení Středočeského kraje skutečně na účtu už máme. Dodavatelská firma, která pro nás radary společně s novým dopravním značením bude realizovat, nemá dostatečnou kapacitu a musíme počkat. Vše by mělo být hotové do října,“ upřesnil Keltner.
Otázkou zůstává, jestli nešlo zvolit jinou firmu a práce urychlit. „Poslední dobou radary po obcích v okolí rostou jak houby po dešti a tady pořád nic,“ zlobila se jedna v hloučku stojích důchodkyň. „Proč obec nevybrala jinou firmu?“ podivovala se další žena. Starosta argumentuje zkušenostmi s vybranou dodavatelskou firmou. „Už pro nás dělali a byli jsme s jejich prací spokojeni, řekl Keltner.“

Práce by u radarů neměly skončit. Následovat bude další etapa prací. Měla by přibýt světelná signalizace u přechodu v obci a do konce roku i projekt na stavební úpravu nešťastné křižovatky na Velim.

„Finanční prostředky na projekty, stejně jako na radary a úpravu svislého a vodorovného značení, jsme získali,“ uvedl starosta. Pak začne ale martýrium se sháněním peněz na realizaci projektů. A nepůjde o malé částky. Vždyť jenom projekty spolknou přes čtvrt milionu.