A městskou kasu to nebude stát ani korunu. Vedení hledá investora, který by parkoviště provozoval do deseti let, a pak ho převedl do majetku města. „Do té doby by se mu parkoviště zaplatilo, a město by tak přišlo k parkovišti bez nutné investice," řekl Vít Rakušan, starosta Kolína.

Parkoviště by ale nemuselo být hudbou vzdálené budoucnosti, město počítá s co nejrychlejší stavbou. „Rádi bychom, aby parkoviště bylo letos hotové," vysvětlil starosta. Projekt donedávna zdržovalo místní šetření, zda se na místě stavby nenacházejí vzácné dřeviny. „Momentálně čekáme na vyjádření kraje," řekl Vít Rakušan. Momentálně se hledají investoři, kteří by parkoviště provozovali podle odhadů vedení města od sedmi do deseti let. „Investor by parkoviště provozoval určitou dobu, a až se mu finančně vrátí, tak by ho převedl do majetku města," vysvětlil místostarosta Tomáš Růžička.

Město ale dohlédne, aby parkoviště nebylo předražené. „Budeme dávat do podmínek, jaká bude maximální výše parkovného. Nechceme, aby investor nasadil 50 korun za půl hodiny, aby se mu to rychle vrátilo," řekl starosta.

Současná situace je podle starosty Víta Rakušana živelná, parkování je velký problém. „Bývalé vedení prodalo sousední pozemek, který zahájil komerční výstavbu a zmenšil tím plochu parkoviště," řekl.

Zaparkovat můžete na betonových deskách, které současné parkoviště prodloužilo, ani tak ale parkovací místa řidičům nestačí.