Účastníci změřili své síly v netradičních disciplínách z oblasti přírodovědy, zdravovědy, orientace v terénu, střelby z luku, vzduchové pistole, jízdy na koních, slalomu s kolečkem, provázkové cesty, dovednostních silových disciplín, přetahování lanem, vytlačování špalku pomocí provazů a závěrečné bitvy v paintballu.

Děti procházely patnácti soutěžemi, které se odehrávaly na třech trasách. První dvě byly v lese v okolí Dětského domova Býchory. Třetí trať, na které byly vědomostní otázky a naučná stezka „Kámen mudrců", vedla na kopec Horka, na němž Dětský dům se školou Býchory spravuje ekocentrum.

Zde děti jezdily na koních, střílely z luku, skládaly tangramy, opékaly buřty a navštěvovaly tee-pee s indiánem.

První den nestandardních her skončil tvrdým, ale spravedlivým soubojem v duchu fair-play ve velmi dramatické disciplíně přetahování lana.

S předběžnými výsledky odjely jednotlivé týmy do kempu u Starého rybníka ve Zbraslavicích, kde přenocovaly.

Ráno je čekal závěrečný boj v paintballu, který zvedl bodové ohodnocení na dvojnásobek. Výsledky se měnily každou chvilku a finálový rozstřel hýbal s pořadím.

Celkovým vítězem se stali borci z Chrastavy, druhé místo získal Terešov a bronz vybojoval tým Načeradského dětského domova. Bramborová medaile zůstala u pořádajících Býchoráků.

V tangramech byly nejlepší děti z Prahy 2, otázky na cestě zase nejlépe zvládli žáci ze Sedlce, v kolečku byli nejlepší chlapci z Hostinného, řezání klády úspěšně dokončili borci z Hostouně, s prkny si nejlépe poradily děti z Plzně.

Lukostřelba sedla nejmenším dětem z Letů jako medvědi byli nejlepší mistři z Kostelce nad Orlicí. Kimovu hru zdolaly dívky z Janštejna, kolojízdu zase kluci a holky z Hamru na Jezeře. Provázková dráha byla nejlepší disciplínou pro Býchorské béčko. Se zdravovědou si nejlépe poradila děvčata z Velkého Meziříčí a jízdu na koni nejlépe zvládli nejmenší z domácích.

V odpoledních hodinách se všichni zúčastnění rozjeli po celé republice do svých domovů, plni zážitků a radosti ze hry.

Kromě veškerých zážitků ze dvou dnů plných her si však děti odvezly také věcné ceny, které získaly jako odměnu za soutěžení.

Pavel Bukač vedoucí učitel