Jaký má na situaci kolem sanatorky názor současný starosta města, Jiří Kahoun? Minulé vedení města tvrdilo, že je důležité najít vhodného zájemce a s prodejem rozhodně není kam spěchat.
„Já myslím, že čekat není moc na co," řekl Jiří Kahoun. Podle jeho slov se areál bývalé zemské nemocnice, která již několik let chátrá, musí prodat za nějaké rozumné peníze a také za rozumným účelem.
„Nemůžeme to prodat, aby 
z toho pak vzniklo bůhví co," vysvětlil starosta města. Představa vedení města je prý prodat tento areál a mít v části domov pro seniory s pečovatelskou službou a v další části například byty. „Prostě něco, co má smysl," zjednodušil Jiří Kahoun.


Podle něj je však kolem prodeje v současné době klid. „Ozvalo se nám pár zájemců, ale zatím to není nic konkrétního a nejsem si úplně jistý, jestli to není jen takové plácnutí do vody," přemýšlí nad nedávnou nabídkou starosta, který se ve své funkci zatím prodejem sanatorky podle svých slov jako prioritou nezabýval. 

Vypadalo to, že o objekt bude větší zájem

Podle Jiřího Kahouna to zpočátku vypadalo, že bude o tento objekt větší zájem. „Rádi bychom to prodali. Je to břemeno. Břemeno, jehož stav se samozřejmě zhoršuje," přiznal starosta města a dodal, že tak stále klesá kupní cena.
V minulosti se hovořilo o tom, že v areálu smí být pouze zdravotnické zařízení. Přemýšlelo tedy nové vedení o změně? „My jsme limitováni tím, že se zájemci moc neozývají tak jako tak," okomentoval Jiří Kahoun. „Co se týče nákupních středisek , tak to by tady již asi nikdo moc nechtěl," myslí si Jiří Kahoun. Podle něj měl v katastrálním území Kostelce nad Černými lesy jeden ze supermarketů svůj pozemek, který prodává. „Zase tak velká kupní síla tady není," vysvětlil starosta města. „Navíc v tomto prostoru by šlo opravdu o velké nákupní centrum," zaměřil se Jiří Kahoun přímo na areál sanatorky, který je rozlehlý.
Starosta tedy očividně není příznivcem změny územního plánu a původního záměru.

To naznačil hned na počátku rozhovoru, kdy se přiznal, že by byl rád, kdyby v tomto nevyužívaném prostoru vzniklo zařízení pro seniory.
Navíc prozradil, že se od areálu bude přesouvat také služebna Policie České republiky. „V současné době se prostory této služebny začaly opravovat a na konci roku by se tam policisté měli stěhovat," upřesnil starosta s tím, že by tím pádem měl areál zvýšenou ostrahu. „To by bylo pro ty důchodce naprosto famózní," myslí si Jiří Kahoun.

Splní se představy města?

Stále však není jasné, jestli představy vedení města budou splněné. Jasné je jen to, že zde nikdo nechce nákupní centrum.
Co by však vedení města řeklo například na zázemí pro sportovce? Jaké má vlastně Kostelec zázemí pro sportovce? „Sportoviště v tom domě určitě zbudovat nejde, to by se dům musel asi zbourat," podotkl Jiří Kahoun.
Dům je totiž dispozičně řešený jako činžovní dům nebo nemocnice. V minulosti v něm býval také kinosál.

„Co se týče sportovišť, není to tak hrozné," navázal starosta na původní dotaz. Špatné podle něj je to, že jsou sportoviště rozmístěná poměrně daleko od centra. Nejdále je fotbalové hřiště a vedlejší tenisové kurty jejichž stav je v současné době velmi špatný.

Do areálu se však tedy žádné ze sportovišť nepřesune a nadále zůstává nezodpovězenou otázkou, kdy se sanatorka dostane do soukromých rukou a začne se s rekonstrukcí budovy.
Ta by tedy v budoucnu mohla sloužit seniorům, pokud se splní přání vedení města a investor, který nemovitost koupí zde vybuduje dům s pečovatelskou službou.