Nemocnice nyní ve spolupráci s městem rozeslala nabídku a podle slov vrchní sestry dětského oddělení a dětské chirurgie Moniky Matušinové se hlásí jeden zájemce za druhým.

„Školili jsme už například v rodinném centru Hvězdička v Kolíně nebo v Mateřské škole v Břežanech II. Nyní se chystáme do Základní školy ve Velkém Oseku, do Základní školy Prokopa Velikého v Kolíně, kde budeme školit celý pedagogický sbor, máme už zapsané školky v Ratboři, Pečkách nebo Tatcích. Jedeme buď k nim, nebo jako třeba Tatce mají zájem přijet k nám do školicího centra,“ popsala Monika Matušinová.

Projekt není časově omezený, stále se lze na kurzy hlásit. „Do června se ještě termíny najdou, zatím jsme všem vyhověli,“ doplnila vrchní sestra a poznamenala, že přes prázdniny bude nejspíš přestávka, ale záleží na zájmu. „Vidíme, že je to užitečná věc. Rádi předáme zkušenosti dál,“ dodala.

Jedním z absolventů kurzu je i vedoucí centra Hvězdička Andrea Zápotočná. „Školitelé byli úžasní, připravení, předvedli odbornou část i my jsme se pak učili prakticky,“ popsala s tím, že centrum na kurz pro své zaměstnance pozvalo i veřejnost.