„Instalovali gamakameru z Benešova, kde zrušili oddělení nukleární medicíny, Kolín kameru převzal," popsal ředitel Petr Chudomel s tím, že celkem zůstává počet gamakamer v kolínské nemocnici na počtu tři, přístroj z Benešova nahradil původní, už řadu let starý přístroj.

Současně s obměnou přístrojového vybavení se pracuje také na zlepšeních, která pomáhají rychlému chodu nemocnice. Tím je třeba potrubní pošta, kterou se vzorky dostávají rychle, spolehlivě a pohodlně přesně tam, kam je třeba. Potrubní pošta funguje třeba v odběrové centru či v pavilonu F. Nemocnice tento systém průběžně rozšiřuje, nyní budou na řadě gynekologický a dětský pavilon. „Potrubní pošta se nám osvědčila," shrnul ředitel Chudomel.

Aktuálně je také již hotová projektová dokumentace na rekonstrukci gynekologického oddělení se zaměřením zejména na porodnici. Kdy k pracím dojde, bude teď záležet na zdrojích peněz. Jak ředitel připomněl, porodnice jsou pod tlakem rodiček. Nastávající maminky si předem zjišťují informace, chtějí vědět, v jakém prostředí porodí své dítě, sdílejí informace na sociálních sítích, což je něco, co tu před 10 lety rozhodně nebylo.

Rekonstrukce porodnice se tak stane jednou ze dvou posledních velkých investic, které se zatím v areálu kolínské nemocnice ještě nepodařilo uskutečnit. Tou další je ještě oprava sousedícího pavilonu O.