„Otevíráme oddělení, které je v nemocnici vnímáno trochu jako Popelka, ale ošetřuje ročně přes 11 a půl tisíce ambulantních pacientů, hospitalizuje přes 600 pacientů, je sedmým nejvýkonnějším oddělením nemocnice," řekl při slavnostním otevírání nově zrekonstruovaného kožního oddělení ředitel nemocnice Petr Chudomel.

Kožní oddělení se sestěhovalo ze tří míst v nemocnici do jednoho, což by mělo přinést prospěch nejen pro personál, ale hlavně pro pacienty. Umístěné je v klidnější části nemocničního areálu, má bezbariérový přístup a koncentruje v sobě ambulantní složku, poradny, stacionář i lůžková oddělení. Má hezký výhled na jízdárnu a jeho devízou je jistě i fakt, že je velmi prosluněné.

„Každý, kdo měl někdy kožní potíže na citlivém místě, ne-li v obličeji, si dříve či později uvědomil, že to má vliv na jeho psychiku. I proto jsme zvolili polointimní prostředí s více ambulancemi, aby byl kontakt pacienta a lékařů tomu adekvátní," vysvětlil ředitel. Celá akce, tedy rekonstrukční práce i vybavení, stála necelé čtyři miliony korun.

„Snažíme se o co největší podporu kolínské nemocnice," dodal Marek Semerád, náměstek hejtmana Středočeského kraje, který je zřizovatelem nemocnice.

„Není jednoduché provádět rekonstrukce, abychom se vešli do finančních prostředků, které máme k dispozici," vzpomněl při příležitosti otevírání nového kožního oddělení hejtman Středočeského kraje Josef Řihák a zdůraznil význam kožních oddělení například v souvislosti s problematikou kožních melanomů a velkým významem prevence.