Tato lokalita je tak místem, kde řidiči jezdí rychle i přesto, že tam kolínští strážníci často měří projíždějícím autům rychlost.

Takových míst je ale více. Kde se nejčastěji řidiči dopouštějí přestupků? „Je to prakticky všude, kde je instalováno pevné úsekové měření rychlosti. Tedy ulice Třídvorská, U Křižovatky Polepská," řekl Viktor Prokeš, šéf kolínských strážníků.

Viktora Prokeše jsme se zeptali, na jaká místa se strážníci nejčastěji zaměřují. „S mobilním radarem jsou to nejčastěji komunikace v blízkosti škol a zařízení jako je např. nemocnice, kde překračování nejvyšší dovolené rychlosti představuje největší riziko pro pohyb chodců," řekl.

Místa, kde se bude měřit rychlost, strážníci uvádějí na webu Bezpečného Kolína. Ke výraznému snížení přestupků v určité lokalitě pro konkrétní týden však zatím nedošlo, i když podle Viktora Prokeše určité snížení zaznamenat lze. „Místa k měření zveřejňujeme totiž jen krátkou dobu. Připojili jsme se s tím k Policii ČR, která tato místa zveřejňuje delší dobu a dle mých informací to efekt nese," vysvětlil.

Zveřejňování míst, kde se budou měřit rychlost, má mít podle jeho slov hlavně preventivní charakter. „Není účelem postihnout co nejvíce řidičů, nýbrž dosáhnout toho, aby k překračování rychlosti nedocházelo. Proto jsme přesvědčeni, že zveřejňování míst k měření rychlosti má svůj význam pro bezpečnost silničního provozu," dodal.