Dvakrát černokostelečtí hasiči zasahovali při úniku nebezpečných látek, patnáctkrát pomáhali technicky a sedmatřicetkrát se prali s plameny požáru.

Podle statistiky byli hasiči nejvíce zaměstnaní v srpnu. To zasahovali celkem dvanáctkrát. Naopak paradoxně jen o měsíc déle vyjeli pouze k jednomu případu. Září se tak do statistiky zapsalo jako měsíc s nejmenším počtem výjezdů.

Osmnáct zásahů za celý rok bylo v katastru Kostelce nad Černými lesy, další výjezdy byly do vzdálenějších míst.

Co se týče dnů v týdnu, nejčastěji musejí hasiči oželit nedělní pohodu. V tento den vyjížděli jedenáctkrát a neděle tak zabraly celých dvacet procent všech výjezdů.

Nejméně práce měli hasiči ve čtvrtky. To vyjížděli jen třikrát v roce. Zajímavé je, že nejčastěji požárníci vyjíždějí mezi 11:00 a 11:59 hodin. S trochou nadsázky tak lze říci, že nejčastěji hoří v neděli v poledne.

Průměrná doba od vyhlášení poplachu po výjezd je pouhých 6,2 minuty a průměrná vzdálenost k místu události je necelých šest kilometrů. Doba strávená na výjezdu se většinou blíží dvou a půl hodinám, kdy průměrně zasahuje šest kosteleckých hasičů.