Horké léto podle jeho slov přálo sezoně, na venkovní bazén lidé mířili ve velkém. „Byla to nejlepší sezona v historii kolínského venkovního koupaliště. Většinou to bývá tak, že je jeden měsíc horší, ten další zase lepší. Teď ale byly oba vyrovnané a dobré. Oproti loňsku byla o 60 procent vyšší návštěvnost,“ řekl.

Podle jeho slov se na vysokém počtu návštěvníků podepsala extrémní vedra. „Může za to především počasí. Co jsme ale udělali nového, to jsou závlahy, lidé tak neleželi na seně, ale na trávníku,“ pochlubil se.

V současné době se však ve Vodním světě Kolín rekonstruují armatury teplé vody, proto je toto zařízení odstavené. Bazén je proto vypuštěný. „Dále vyměňujeme dlaždičky, které odpadaly, opravujeme podvodní osvětlení. Děláme i nové protiskluzy a nástup na tobogán a trojskluzavku,“ řekl, co se nového děje na kolínském „plavečáku“.

Ten přitom letos prošel už poměrně zásadní rekonstrukcí. „Letos jsme opravovali střechu na vodním světě, byla to investice za necelé tři miliony. Byla to největší oprava, co jsme v posledních letech dělali,“ podotkl.

Kromě toho je v současné době uzavřená sauna, kde se dělají nové obložky dveří a samotné dveře, dále se vyměňují sprchy, opravuje se dlažba, omítky, maluje, opravou prochází také ledovač. „Původní nájemce skončil, měl smlouvu na dobu určitou. Nyní budeme saunu provozovat svépomocí, chtěli bychom otevírat v druhé polovině září,“ naznačil.

Vodní svět ale není jediným sportovištěm, které prochází opravou. Odstávku si zažil také kolínský zimní stadion. „Odehrály se tam drobné opravy, měnili jsme prkna na mantinelech, vyměňovali jsme koberce v šatnách. Šatny neměly dostatečnou kapacitu pro nové členy z řad mládeže, proto se buňky z hokejbalu přestěhovaly na zimní stadion,“ vysvětlil Jan Širc.

Péče by se měl dočkat i atletický stadion. Podle šéfa Správy městských sportovišť ve staré budově čeká dodělávání nového sociálního zařízení, přibýt by měla i nová tréninková místnost pro atlety. „Opravovat budeme také sprchy v nové budově. Je to spíše více drobných oprav,“ řekl.

Zeptali jsme se Jana Širce, o jakých investicích se dále uvažuje do budoucnosti. Podle jeho slov se hovoří o spoustě věcí, co se týká kolínských sportovišť. „Jsou tu různé studie, se kterými přicházíme my nebo kluby, na každém sportovišti je něco připraveného a čeká se na nějaký dotační titul, aby se to zrealizovalo,“ nastínil.

Jistou hudbou budoucnosti je však uvažované rozšíření aquaparku Vodní svět Kolín. „Lidé si stěžují na nedostatek plaveckých drah a nedostatek prostoru v dětském bazénu, případně na malou kapacitu wellnessu. Na tohle se snažíme reagovat, připravuje se určitá studie,“ nastínil. Jakmile by se podle jeho slov našel dotační titul a prostředky, mohl by se aquapark rozšířit po souhlasu vedení města. Nešlo by však o rozšíření v kapacitách současné budovy. „Musela by se rozšířit budova,“ dodal Jan Širc.