Studenti si mohou volit mezi čtyřletými maturitními obory stavebnictví, technické lyceum a mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, které je připraví jak pro uplatnění v praxi, tak k dalšímu studiu na vysokých školách.

Na SOU pravidelně otevíráme učební obory zedník, tesař, truhlář(ka), klempíř, malíř a lakýrník, instalatér a elektrikář(ka). U většiny oborů žáci dostávají pravidelná měsíční stipendia a pololetní odměny. Po vyučení si navíc mohou dodělat maturitní zkoušku na nástavbovém studiu.Výuka na naší škole probíhá ve velmi dobře a moderně vybavených učebnách a dílnách s využitím výpočetní a audiovizuální techniky, příp. speciálního vybavení. Tělesná výchova probíhá v nově zrekonstruované školní sportovní hale v Borkách, každoročně pořádáme vodácké kurzy, lyžařské výcviky a sportovně turistické akce doma i v zahraničí.

Díky Klubu mladého diváka mohou všichni, kdo mají zájem, navštívit řadu zajímavých představení v různých pražských divadlech. Pokud máte zájem dozvědět se víc, podívejte se na www.ss-stavebnikolin.cz, nebo nás navštivte během dne otevřených dveří 24. 11. 2012 od 9.00 hod.