Mnozí ji považují za nebezpečnou a nepřehlednou. Řešením by mohla být její přeměna na kruhový objezd tzv. elipsoidního typu.

Na investici se bude kromě správy a údržby silnic podílet také město Kolín.

Právě po kolínské radnici se chtělo, aby přestavbu spolufinancovala tím, že nově vznikající elipsoid nasvítí.

Původně se počítalo s milionem korun

Původně se podle dřívějšího vyjádření radnice počítalo s částkou kolem jednoho milionu korun. „Výběrové řízení z naší strany je ukončeno, nejlevnější nabídku pro město podala firma AVE Kolín ve výši 447 tisíc korun bez DPH," okomentoval výsledek starosta Kolína Vít Rakušan.

Podle jeho slov se nabídky značně lišily, rozpětí bylo velké, nejdražší firma nabízela nasvícení za částku téměř 895 tisíc korun bez daně.

Kdy bude hotovo, se zatím neví

Kdy se však elipsoid vybuduje, město v této chvíli neví. „My nežádáme o stavební povolení, to žádá správa a údržba silnic. Doufáme, že se začne budovat ještě v létě a že to bude záležitost rychlá. To ale nezáleží na nás, SUS bude muset také věc vysoutěžit," podotkl.

Jak již dříve řeklo vedení radnice, silnice by neměla být kompletně uzavřena při předělávání křižovatky na kruhový objezd. Práce by se měly uskutečnit pouze při částečném omezení, pravděpodobně pomocí kyvadlového provozu.