„Ve 20:42 hodin volala na linku 156 vlakvedoucí, že ve vlaku, který zde v Kolíně ukončil jízdu, je v kupé nějaký narkoman, který nechce vlak opustit. Paní dále uvedla, že mají z této osoby strach,“ potvrdila nezvyklou situaci mluvčí Helena Honkiszová za Městskou policii Kolín. Muž z Vysočiny neprotestoval, předložil potřebné doklady, a opustil vlak s tím, že si dá mimo nádraží cigaretu a pak odjede zpět do Havlíčkova Brodu.

Tentýž den, o hodinu později, řešili policisté mnohem „divočejší“ případ. Pod vlivem drog rozbouřil narkoman klid v ulici Horského. „Po 22. hodině volala paní, že se zde pohybuje nějaký narkoman, který má stažené kalhoty na kolenou a strašně tam řve. Na místo se dostavila hlídka Městské policie Kolín, strážníci na místě zjistili muže, který byl pod vlivem pervitinu, nebyl schopen koordinovat své pohyby a to tak, že se točil na místě a měl nekontrolované záškuby celého těla,“ vylíčila noční události Helena Honkiszová.

„Na místo se také dostavila hlídka Policie ČR. Muž si lehl na zem, kde sebou škubal a řval. Na místo byla přivolána záchranná služba, následně přivolaný lékař rozhodl o převozu do nemocnice, z důvodu možné intoxikace,“ uvedla na závěr Helena Honkiszová.