„Hned poté, co jsme ocenili, že nálezci objev poctivě nahlásili, začali jsme řešit co s ním,“ předeslala Lenka Poláková, lektorka angličtiny a vedoucí na táborech Výlety s angličtinou.

Nejprve všichni společně hledali cestu, jak peníze vrátit původnímu majiteli. Jenže toho v tomto případě skutečně nebylo možné dopátrat. Předání policii se také nejevilo jako cesta, která by vedla k původnímu majiteli, navíc v blízkosti tábora nebyla žádná stanice. Nakonec si děti mohly navrhnout samy, co s obnosem udělají.

Naplnit misku mohou dárci opuštěným zvířatům v útulcích také online
Zvířata v útulcích uvítají podporu. Nakrmit je můžete i z pohodlí domova

„Z naší strany přicházely návrhy na nákup nějakých dobrůtek nebo svačin na výlety. Nic z toho neuspělo, každý by si představoval něco jiného, shoda byla v nedohlednu. Když předseda spolku Martin Paclík přišel s návrhem využít peníze na nějakou dobročinnou sbírku, bylo rozhodnuto. Děti naprosto jednohlasně odsouhlasily, že to je nejlepší řešení a šlo už jen o to, jakým směrem dar poputuje. Nakonec zvítězil psí útulek v domovském Kolíně s tím, že děti předají dar osobně,“ popsala lektorka.

Po domluvě s útulkem děti v doprovodu lektorů přivezly rovnou granule, které prý mají pejsci nejraději, a navíc přidaly dobrůtky, co pejskům přinesly z domova. „Jsme na rozhodnutí našich táborových dětí velmi pyšní, proto jsme jim slíbili, že se o jejich dobrý skutek podělíme i s veřejností, aby se staly inspirací pro ostatní. Navíc v období nadcházejícího adventu příběh může být ještě silnější,“ řekla Lenka Poláková.

Náklady na veterinární péči se často mohou znenadání vyšplhat na tisíce, někdy i desítky tisíc korun, ne každý si ale takové výdaje může dovolit
Drahá návštěva veterináře? Náklady na léčbu mazlíčka může proplatit pojišťovna

Takže ve výsledku si děti užily noční procházku lesem plnou her a pejsci mají na Vánoce připravené dobroty. „A my jsme pyšní vedoucí. Práce s takovými dětmi je prostě radost,“ zakončila lektorka.