„Dříve se doprava rozmělnila. Nyní naší ulicí projedou stovky nákladních aut denně," řekl Ivan Dobřanský, jeden z obyvatel ulice, který přišel na diskuzi k problematice, kam vedle nespokojených občanů přišel také kolínský místostarosta Tomáš Růžička a vedoucí odboru dopravy Miroslav Babák.

Lidé z ulice K Vinici tedy po radnici žádají rozdělení dopravy do dalších ulic, aby jim nejezdila veškerá nákladní doprava kolem domů, jak navrhovali občané na schůzce s vedením města.

Ulicí Říční to vzhledem k nedávné havárii kanalizace však není možné. „Při letošní červencové havárii prasklé kanalizace v ulici Říční bylo poznat, že tato ulice není vybudovaná na moderní těžkou nákladní dopravu," řekl místostarosta Tomáš Růžička.

Kudy by však mohla doprava směřovat, aby se její provoz rozmělnil mezi více ulic, to zatím není jasné.

„Podle stavu kanalizace a komunikace v lokalitě se dá dovodit, které směry a jaká omezení stran maximálního zatížení v dopravě zvolit. O úpravě rozhodne příslušný orgán státní správy. Město tyto pravomoci nemá," řekl Tomáš Růžička.

Podle jeho slov odbor regionálního rozvoje aktuálně zajišťuje odborný posudek, který by měl rozhodnout.

Částečným řešením by podle jeho slov mohlo být omezení rychlosti pro nákladní dopravu. „Čekám, jak odbor dopravy rozhodne," dodal.