Na parkovišti v ulici Dukelských hrdinů dojde ke stavební úpravě plochy parkoviště, doplnění parkovacího a platebního systému a přívodu napájecího a optického kabelu pro technologickou část. S nabídkou lehce přes 1,5 milionu korun bez DPH zakázku získala kolínská společnost Spel.

Rýha pro kabely nízkého napětí ve Dvorské ulici ve Veltrubech.
Nečekaný nález ve Veltrubech. Rýha pro kabely nízkého napětí potěšila archeology

Dlažbu v místě stávajícího vjezdu na parkoviště pracovníci firmy rozeberou a na místě postaví dva zvýšené ostrůvky mezi obrubníky. Na větším z nich se osadí vjezdová a výjezdová závora, pokladní terminál, vjezdový sloupek a dvě kamery na detekci registračních značek na vjezdu a výjezdu.

V novém režimu má parkoviště fungovat od května

Hotovo by mělo být 5. dubna, nový režim se závorami by měl fungovat od května. Zmizí tak stávající parkovací automaty, které město nechá přemístit na jiná místa, kde dosluhují jejich starší předchůdci. „Součástí zakázky je úprava parkoviště, přívod napájení, zpevnění plochy pro nový terminál, vjezdová a výjezdová závora, sloupky a také kamery na čtení registračních značek,“ uvedl již dříve starosta Kolína Michael Kašpar.

Ilustrační foto
Chtěl řídit bez řidičáku a opilý, výlet nočním Kolínem mu ale zatrhli strážníci

Na uzavírku parkoviště už nyní upozorňují značky. Přímo u vjezdu se nachází dvě velké informační cedule, které informaci uvádějí, podél parkoviště jsou rozmístěné vždy po několika metrech značky zákaz zastavení s dodatkem od 4. 3. Při porušení hrozí majitelům odtah automobilu a následná pokuta v řádu tisíců korun.

Těžká technika postupně během 22. února dům bourala, zůstalo jen torzo.
Demolice! Osud polozříceného domu v Kolíně zpečetil nepříznivý posudek statika

Už od začátku roku přitom po celém Kolíně platí zdražené parkovné, které se nejvíce dotklo právě stání u nádraží. Tam totiž nově řidiči platí místo dosavadních 20 korun na čtyřiadvacet hodin za stejný časový úsek rovnou stovku, za půlden pak dají 60 korun. Po osazení závor bude prvních třicet minut parkování bez poplatku.