„Výstupy ze setkání budou podkladem pro případnou aktualizaci pravidel, která předložíme ke schválení zastupitelům na podzimním zasedání,“ uvedla PR manažerka města Petra Ištvániková.

U vítězného záměru Zútulnění pěších tras z Brodu na Štolmíř se zástupci města sešli s architektkou Markétou Havlíčkovou, která byla jeho navrhovatelkou, aby upřesnili mobiliář i rozpočet. Na Útulně a v Topolovce přibudou například lavičky, posezení se stolem, zahradní houpací lavice a pár stromů.

Stříbrný návrh Petra Fořta a Lucie Ulíkové Park plný překvapení – projekt II. zemní trampolíny má za sebou první konzultace a průzkum v terénu. Stávající kolotoč, který už dostal nový nátěr i prkna na sezení, zatím zůstává na původním místě.

„Návrh s původním rozpočtem 300 tisíc skončil v hlasování jako druhý, a tak bylo třeba pokrátit rozpočet na polovinu. Máme peníze na osazení dvou trampolín místo čtyř,“ vysvětlila Petra Ištvániková. Autoři návrhu proto vyhlásili veřejnou sbírku na zakoupení dalších dvou trampolín.