„Letos se jedná nejen o třicátý ročník této soutěže, ale zároveň oslavujeme i čtyřicáté páté výročí založení našeho Veteran Car Clubu. A protože náš klub byl původně založený jako Aero Club Kolín, doplnili jsme letos klání ještě o soutěž elegance pro vozy této značky," vypočítal Jiří Dibelka junior, hlavní organizátor celé soutěže.

Na její start dorazily sto tři stroje, které si mohli fanoušci prohlédnout dopoledne,kdy se sjížděly na Karlovo náměstí a kde především na děti čekaly i dovednostní soutěže.

První etapu před polednem odstartoval místostarosta Tomáš Růžička, jenž nad akcí převzal záštitu. Jejím cílem byla jednak Čáslav a poté Chotusice, kde si účastníci závodu prohlédli letiště tamní letecké základny včetně muzea i letadel Grippen.

Okolo osmnácté hodiny se automobily a motocykly sjely zpět na kolínské náměstí a v restauraci Budvarka se všichni účastníci sešli na závěrečné hodnocení spojené s večeří a hudebním programem.

„Celkově nejlepším jezdcem v absolutním pořadí bez rozdílu kategorií se stal Petr Zima na motocyklu BSA, nejlepší ženou řidičkou pak Michaela Krchová s automobilem Škoda 120 S rallye," uvedl Jiří Dibelka několik zajímavostí z letošního jubilejního ročníku Plaketové jízdy.

Nejvzdálenějším účastníkem se podle jeho slov stal Ilja Marko, který přijel se Škodou 1 000MB až ze Švédska.
Natrať z Kolína vyrazily sto tři stroje, zpět jich nedorazilo pouze sedm.