Podle jeho slov je tradice celkem mladá. Počet promítání by se dal spočítat na prstech jedné ruky, oblíbená však akce, kde se nejprve promítá pohádka pro nejmenší, je zcela určitě.
Ačkoli přítomné smáčely kapky deště, každý se na malou chvíli zastavil, zahřál se čajem, svařeným vínem nebo punčem a podíval se na výběr fotografií. Ty většinou bývají z právě uplynulého roku.
Tentokrát se však objevily také fotografie starší. Junák Plaňany totiž v připomínal jubileum od znovu založení .
Lidé, kteří se sešli u sochy sv. Jana Nepomuckého a rozsvíceného vánočního stromečku, mohli vidět snímky z úspěšné jízdy plaňanských borců na dračích lodích, ale také historické snímky obce, které lidé mohou vidět na kalendářích.
„Jednou jsme tu promítali Krtečka, ve kterém sněžilo a tady se také snášel z nebe sníh," vzpomínal na atmosféru jednoho z předchozích promítání Martin S. Charvát. Tentokrát však sněhové vločky opravdu nepřišly.
Z nebe se snášel drobný déšť a foukal vítr. Ten tak velice stěžoval práci těm, kteří si z této akce chtěli odnést domů Betlémské světlo, které do Plaňan přivezli skauti.
Někteří si svou lucerničku museli zapálit dvakrát, aby světlo v pořádku donesli, jiní pokusy za nějakou dobu vzdali.
„Pokus byl učiněný, nepodařilo se, jdeme domů," komentovala nepřízeň počasí jedna z žen, která si společně se svými dětmi chtěla domů odnést právě Betlémské světlo.