Stalo se tak tradičně na Silvestra v kolínském sále Na Zámecké, kde místní dům dětí a mládeže sídlí a jehož pracovníci toto netradiční dětské rozloučení s koncem roku pravidelně organizují.

Od desáté hodiny dopoledne nejdříve vystoupily místní mažoretky Vergillio se světelnou taneční show a pak už se děti bavily společným tancováním pod vedením lektorky zumby Anety Šebestiánové, nechaly si namalovat obličej, bavil je klaun Filip, s moderováním hlavnímu aktérovi Luboši Votroubkovi pomáhali členové jeho kroužku umění komunikace, představili se i malí kouzelníci z dalšího zdejšího kroužku, zahrála kapela Můžem hned, na pódiu soutěžili tatínkové a zvířátko z balónku si zkusily vytvořit i maminky.

„Je vidět, že do toho dáváte srdce, jsou zařízení, které o prázdninách prostě zavřou a nic nedělají," chválil po rozdání všech cen a vypuštění balónků ředitele Luboše Votroubka jeden z přítomných otců.

„Děti mě nabíjejí energií a jejich upřímnost a bezprostřednost mě vždycky dostanou," odpověděl Votroubek, který si dopoledne užíval i se svými dvěmi vlastními vnučkami.