Iglú byla umístěná na zahradě ubytovny, zatím na radnici nepředpokládají, že by byla jinde. „Investice pět tisíc korun není sice vysoká, ale nedokáži si představit, že by bezdomovci s objemnými iglú putovali po městě podobně jako v Moravskoslezské kraji bivakovali po lesích,“ řekl místostarosta.

„Také jsme rádi, když o lidech, kteří iglú využívají, něco víme, jestli třeba mají zdravotní problémy apod. Na zahradě ubytovny je nikdo neomezuje a současně si tam mohou dojít na toaletu, udělat základní hygienu atd. Tedy nejenom dát bezdomovcům iglů a ať si jdou, kam chtějí,“ dodal Michal Najbrt.

Minulou zimu v iglú podle jeho slov strávil několik nocí například jeden muž, který nemohl na ubytovnu, protože požívá alkohol. To je jedna z věcí, která tyto lidi limituje, aby služby ubytovny mohli využít. Zástupy před ubytovnou nestojí, počet nocí, které tam bezdomovci mohou v zimním období strávit, není omezený.

„Ubytovnu vede křehká noblesní paní s ohromným srdcem a velkou trpělivostí a vede ji velmi dobře,“ doplnil místostarosta. Podle jeho slov město řeší ještě s Prostorem+ vytápěný stav pro bezdomovce, který byl vloni poprvé u Kolárky, tedy zda ho podpořit a jakou částkou.