Práce budou stát něco přes čtyři miliony korun, počítalo se, že to bude zhruba o milion víc. „U veřejného osvětlení jdou v poslední době ceny ve výběrových řízeních dolů na rozdíl od stavebních prací, tam se to úplně nedaří, protože zakázek je patrně více,“ řekl starosta Michael Kašpar.

Původně se plánoval termín dokončení na polovinu příštího roku, podle stávajícího aktuálního harmonogramu by mělo být hotovo až do konce tohoto roku. Pracovat se bude samozřejmě postupně, nezhasne několik ulic najednou. Však je jich také třináct, konkrétně Benešova, Na Výfuku, Moravcova, Kremličkova, Březinova, Na Magistrále, Míru, Mikoláše Alše, V Zídkách, Zborovská, Antonína Dvořáka, V Lomu a Na Třešňovce.

„Jedná se o modernizaci osvětlení, jak sloupů, tak rozvaděčů, tak i samotných svítidel,“ předeslal starosta. Město na akcí získalo dotace z ministerstva průmyslu a obchodu z programu Efekt, což se mu v částce kolem dvou milion korun daří každoročně.

Celkem bude vyměněno 216 svítidel za nová výbojková nebo ledková, rekonstrukcí projdou tři rozvaděče a zároveň se vymění 77 stožárů veřejného osvětlení.