„Zájemců do výběrového řízení na výstavbu tohoto parkoviště bylo hodně – šest až sedm. Parkoviště by mělo být hotové do konce srpna a poskytnout by mělo zhruba 35 nových parkovacích míst,“ popsal místostarosta Michael Kašpar.

Městská rada podle jeho slov už projednávala také rozšíření parkování v Čechových Sadech podél Žižkovy ulice směrem k trafice. Měla by tam být šikmá stání, a to v počtu kolem tří desítek, takže dohromady s Březinovou ulicí více než šedesát parkovacích míst. „To už by mohlo být znát,“ kvituje obyvatel sídliště Pavel Hlavatý. „Jinak parkování na sídlišti – co dodat? Když třeba u sousedů v tři plus jedna jsou v rodině tři auta, tak se logicky už všechna ta auta na ulici nemohou vejít. To už je pomalu ne jedno auta na byt na sídlišti, ale jedno auto na jednu místnost,“ dodal.

V současné době se rekonstruuje část Masarykovy ulice, takže i tím v uzavřené části ubyl nemalý počet parkovacích míst pro obyvatele sídliště. Jak potvrdila jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová, společnost v Masarykově ulici pro tuto chvíli zrušila i blokové čištění, protože osadit další úsek značkami zákaz zastavení, byť na omezenou dopolední dobu, by vzhledem k rekonstrukci a situaci s parkováním bylo pro obyvatele Masarykovy ulice zátěží.

Současně s budováním nových parkovacích možností na sídlišti neusnula ani myšlenka postavit velké parkoviště pro více než sto osobních aut u vlakového nádraží. Závisí to ale na tom, zda bude SŽDC budovat podchod na Starokolínskou ulici. Město Kolín má parkoviště ve Starokolínské ulici vyprojektované na pozemku Českých přístavů, a to pro 120 aut. České přístavy pozemky prodat nechtějí, ale už existuje dohoda o dlouhodobém pronájmu. „A to nám stačí, pokud to bude dostatečně dlouhodobý pronájem,“ říká starosta Vít Rakušan. Záměr výstavby podchodu ze strany SŽDC stále platí, ale Kolín nechce se stavbou parkoviště začít do doby, dokud nebude zásadní příslib a pokud možno kopnuto do země na stavbě podchodu. „Jinak by parkoviště nemělo smysl. Aby lidé přebíhali přes koleje, to by vedlo spíš ke špatným koncům,“ podotkl starosta a odhadl, že pokud vše vyjde, mohlo by velké parkoviště ve Starokolínské ulici stát přibližně za tři roky.