Už o osmnácté hodině přibližně sedmihodinový hudební maratón zahájila sokolečská kapela Rimortis, která svoje metalové písničky tentokrát přiblížila ve zcela jiném hávu.

„Onemocněl nám bubeník, a protože jsme nechtěli zklamat naše fanoušky, rozhodli jsme se zahrát unplugged," vylíčil basový kytarista Václav Mrzena, který se tentokrát chopil španělky a stejně jako zpěvák Milan Hloucal usedl na barovou stoličku.

Netradiční sound jinak tvrdých, ale tentokrát na dřeň obnažených písniček dotvářel klávesista Jirka Vrba. Navzdory časné hodině už slušně zaplněný sál si s chutí zazpíval osmičku skladeb, sahající od úvodní Vesmírem plout přes Hvězdám, Pláč andělů až po Rimortis či závěrečnou Zvony fantazie.

Přestože čas hlavní hvězdy večera měl teprve přijít, ukázalo se, že místní fanoušci už mají jasno - to když před dvacátou hodinou na pódium vtrhla partička Roxor. Chytlavé, melodické písničky hrané s chutí a zpívané Ondrou Markem, k tomu pódiové choreografie, kosa s logem na pódiu i mezi diváky i s pyrotechnikou a především kotel fanoušků oblečených do kapelních triček.

„Jsme rádi, že na nás chodíte a oblékáte se do těch našich hadrů," pochválil z pódia zpěvák, který fanoušky rozparádil hudebními peckami, jako jsou Křížová výprava, Alkohol, Příšera baskervillská či metalové vyznání Metal Heart.

„Točíme teď novou desku, pokud vše klapne, v březnu by měla být na světě," lákal Ondra Marek na nový počin kapely.

Zpěvačka Vladivojna La Chia je renesanční člověk, skládá hudbu k filmům i televizním seriálům, maluje obrazy, má svůj rozhlasový pořad a především je nepřehlédnutelnou rockovou frontmankou. Svoji předchozí ostravskou kapelu Banana rozpustila a před časem se spojila s mladými metalisty, kterým původně pomáhala, aby z toho nakonec vznikla kapela Vladivojsko a debutová deska Hořící hlavy. Bohužel po čase ze skupiny odešel kolínský bubeník Martin Horčic. „Studuje práva a prostě nestíhal," vysvětlila Vladivojna.

Ta vtrhla na pódium s nasazenými drápy jak Střihoruký Edward a plná energie, kterou nešetřil ani jurodivý bubeník Luboš Pavlík. Kapela v podstatě přehrála svoji desku Hořící hlavy, přidala i cover verzi od nedávno zesnulého Davida Bowia, většina přítomných však jejich skladby slyšela poprvé v životě, takže jen se zájmem sledovala dění na pódiu.

Ještě před půlnocí zůstalo v sále poměrně dost fanoušků a několik skalních ještě dorazilo na místní a oblíbenou kapelu Blue Bucks, aby si společně se zpěvákem Jirkou Kampem zazpívalo nestárnoucí skladby jako Gambáč chlazenej, Paragáni či Kriminál nebo Whisky.

Ani po jedné hodině ranní neměli nadšení posluchači dost a vytleskali si ještě dva přídavky. „Byl to dobrý nápad, spojit tyhle tři kapely s pražskou, ale pro nás ne moc známou, moc jsme si ten večírek užili," svěřila se partička rockových fanoušků, která přijela od Chvaletic.