ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Pokud v tuto chvíli bude ve farnosti 6 nedělních mší svatých pro 14 účastníků, znamená to, že možnost slavit mši svatou bude mít 84 lidí, tedy přibližně polovina,“ předeslal duchovní správce Římskokatolické farnosti Český Brod Martin Sklenář.

Vyzývá proto k zamyšlení, zda lidé mají dát prostor k účasti na mších hlavně těm, pro něž opravdu něco znamenají. „Výjimečná doba si žádá výjimečný přístup a hlubší rozlišování. Každého tedy prosím, aby řádně zvážil jednotlivé věci. Všechny ale také zároveň prosím, abychom respektovali rozhodnutí druhých,“ uvedl Martin Sklenář.

Jednou z podmínek, kterou musí farnost dodržet, je, že bude zachován dostatečný rozestup mezi věřícími. Jak Martin Sklenář připomněl, je rovněž důležité pamatovat, aby účastník vydržel po celou dobu na svém místě a neběhal volně po zahradě mezi jednotlivými účastníky. Jedná se především o malé děti.

„Jsem velkým zastáncem toho, aby mši svatou slavila celá rodina včetně malých dětí. Odmítám tedy, aby se rodiče pravidelně rozdělovali, aby jeden šel na jednu mši a druhý na druhou. Ale znovu opakuji, v současné době prožíváme výjimečnou situaci. A tak, prosím, zvažte, zda není lepší s malým dítětem nepřicházet a na mších svatých se prostřídat,“ dodal.