VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kolínské stanici bylo slavnostně otevřeno Interaktivní vzdělávací centrum

Kolín /FOTOGALERIE/ - Na stanici HZS v Kolíně slavnostně otevřeli interaktivní vzdělávací centrum, na které hasiči získali část finančních prostředků z grantového programu TPCA pro Kolínsko 2016.

26.9.2017
SDÍLEJ:

Kolínští profesionální hasiči otevřeli nové interaktivní vzdělávací centrum pro děti i dospěléFoto: Deník / Martinková Jana

Pozvání na akci přijala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, kterou přivítal ředitel HZS Středočeského kraje Miloslav Svatoš. Přítomni také byli starosta města Kolína Vít Rakušan, Robert Kiml ze společnosti TPCA a další hosté.

Po úvodních proslovech byli přítomní hosté seznámeni s možnostmi Interaktivního vzdělávacího centra, jehož základem jsou dvě učebny. Jedna je určena pro větší děti a dospělé, druhá pro děti z mateřských školek a žáky prvního stupně základních škol. Součástí komplexu je zázemí pro lektory a pedagogy a také nezbytné sociální zařízení. V programu slavnosti nechyběla ukázková výuková hodina s dětmi z mateřské školky. Poté následovala ukázka zakouřeného stanu, který simuluje situaci v zakouřeném bytě, kde si přítomní mohli na vlastní kůži vyzkoušet reálné podmínky v prostředí zasaženém požárem. Tento stan byl v předchozích letech také pořízen z grantu TPCA.

V nově vybudovaných prostorách budou hasiči s využitím moderních technologií a interaktivních pomůcek předávat teoretické znalosti, které by měly vést k prohloubení a zkvalitnění vědomostí o požární ochraně, ochraně obyvatelstva a krizovém řízení. Vzdělávací centrum bude sloužit nejen pro děti z mateřských, základních a středních škol, ale i pro jejich pedagogy, členy jednotek sboru dobrovolných hasičů nebo i pro širokou veřejnost v rámci preventivně výchovných akcí. "Prostory bude možné vyžít také při řešení krizových situací, například pro krizový štáb nebo jeho pracovní skupiny a podobně," poznamenala za územní odbor Kolín Renata Krutská.

Finančně na výstavbě centra participoval HZS Středočeského kraje částkou 800 tisíc korun, získaný grant od TPCA činil 700 tisíc korun a Krajský úřad Středočeského kraje přispěl částkou necelých 180 tisíc korun. "Na vzniku Interaktivního vzdělávacího centra a jeho vybavení i na slavnostním otevření se podíleli příslušníci a zaměstnanci územního odboru Kolín i z dalších částí HZS Středočeského kraje – a za to si zaslouží naše velké poděkování," dodala Renata Krutská.

Autor: Jana Martinková

26.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení