Na vánoční události letos vyčlenil Kolín 230 tisíc korun ve svém rozpočtu, podotkla Iva Blümelová. Na Kolíňáky letos čekají čtyřdenní adventní trhy od středy 12. prosince do soboty 15. prosince.

„Ve čtvrtek 13. prosince se lidé mohou těšit na velký vánoční trh. Každý den bude trh doprovázen i kulturním programem - součástí připravovaného programu jsou vystoupení dětí z místních základních škol, základní umělecké školy, dále učitelů ZUŠ, kapely Duo Jazz, Jana Venase ml. a další,“ zve mluvčí radnice Iva Blümelová.

Trhovce město vybírá tak, aby měl sortiment co největší vazbu k Vánocům. „To aby si lidé mohli nakoupit dárky, udělat si radost a samozřejmě nebude chybět teplé občerstvení, které k Vánočním trhům též neodmyslitelně patří,“ vysvětlila mluvčí.

Dále uvedla, že každou neděli se na náměstí konají již tradiční adventní zastavení. „První zastavení 2. prosince je spojeno s rozsvěcením stromečku. 23. prosince, tedy na Zlatou adventní neděli, pak předvánoční čas zakončí starosta Vít Rakušan, který popřeje všem pěkné Vánoce a požehnané svátky. Vždy je připraven i bohatý kulturní program,“ řekla.

Tradicí je také Živý Betlém v Komenského parku, který se odehraje 25. prosince. „Ten pořádá tábornický oddíl T. K. Arnika i za přispění města Kolína. 26. prosince se odehraje Vánoční koncert města Kolína v chrámu sv. Bartoloměje,“ dodala mluvčí Iva Blümelová.