„Bohužel, časy, kdy byli lidé semknuti neštěstím povodní a šli se podívat na neznámé kapely a zároveň podpořit dobrou věc, jsou už dávno pryč. Dnes je hrozně moc lákadel, svoji roli možná sehrálo i počasí, protože těsně před začátkem přišla bouřka a pršelo prakticky celý večer," hledali důvody slabšího zájmu organizátoři.

Pár minut po osmnácté hodině přehlídku zahájila kapela Imrvere z Ovčár a jejich sympatický bigbít s českými texty probral posluchače z letargie až s posledními dvěma písničkami. Následující Bastilla staví především na zpěvu, živelnosti a půvabu zpěvačky Terezy Horčičkové, kapela má na svém kontě už nějaké odehrané koncerty i natočené CD, takže se snaží o komunikaci s diváky a nechybělo ani bubenické sólo Vojty Coufala.

Překvapivě sedící fanoušky nezvedl ze židlí punk v podání kolínské kapely Blank Out, která začala ve třech, aby se až po čase přidal harmonikář, jenž je její největší devízou a tím, čím skupinu odlišuje od mnoha jiných podobných hudebních part. Svůj set ukončili osobitými předělávkami Muchomůrek bílých od Mejly Hlavsy a Kolíne, Kolíně Františka Kmocha. Kapela Natřije z Chlumce nad Cidlinou vloni na stejný festival přijela a doslova jej převálcovala, na základě toho se pak dostala na prestižní a soutěžní klání TPCA Beat Fest a tam zvítězila u poroty i diváků.

Přesto ráda přijala pozvání na letošní ročník a přestože vinou špatné dohody mezi nimi a pořadateli dorazila na poslední chvíli, muzikanti postavili aparát, oblékli kostýmy a ukázali, čím ostatní převyšují – nasazením i pro hrstku fanoušků, sehraností, hudebními i jevištními fórky.

Protože kapele The Lizards se někde zatoulal kytarista, vyměnila si s nimi pořadí místní legenda Blue Bucks, z okolních hospod dorazilo několik dalších příznivců a rázem byla špičková atmosféra. Modří kozlové mají nového bubeníka, takže zatím omezený repertoár a když si fanoušci vyvolávali přídavky, zaskočil zvukař a bývalý bubeník kapely Láďa Dousek a došlo i na hokejovou hymnu Diskrétní cukrárnu.

Zatoulaného kytaristu nakonec Ještěrky před půlnocí odvolaly, takže Blue Bucks byl roztančenou tečkou za letošními Notami na pomoc. „Vloni jsme výtěžek slibovali dětskému oddělení kolínské nemocnice, ale než se poplatilo těch pár faktur a byla známa částka, došlo v regionu k povodním, a tak jsme finance věnovali nejvíce postižené obci Mlékovice. Pokud ta dnešní bouřka nenapáchala nějaké škody, splníme loňský slib," naznačili cíl několikatisícové částky organizátoři.