Třebaže si investiční akci přáli sami obyvatelé, vedení Kolína narazilo na problém: obyvatelé možných lokalit proti umístění stavby protestují.

Plánované hřiště pro seniory však nemůže stát na ostrově nebo v Borkách, jak vysvětlil místostarosta Jan Pospíšil. „Senioři na hřiště nedojdou, pokud bude stát daleko, musí být na sídlišti," vysvětlil.

Jenže i v takovém případě město čelí další nesnázi. „Musí být vymyšleno nějaké odstínění, aby senioři nebyli na očích všem, aby se z toho nestala atrakce, kdy by jim vadilo, že je někdo pozoruje," řekl Vít Rakušan.

Na sídlišti ale stavba narazila na protesty tamějších obyvatel. „Odpor obyvatel byl skutečně silný. Když lidé žijí v lokalitě dlouho, tak říkají, že si na stávající stav zvykli a nechtějí nic měnit," okomentoval situaci starosta Vít Rakušan. Jakmile se podaří vybrat lokalitu, radnice se rozhodla postavit skromnější variantu. Místo plánovaných 2 milionů korun na hřiště vyčlenila pouze 500 tisíc. „To bude první fáze, kterou v případě úspěchu bude možné rozšířit," řekl starosta.

Hřiště pro seniory by bylo osazeno takovými stroji, které by umožnily seniorům nebo lidem s pohybovými vadami procvičit různé tělesné partie.