Jaké jsou první reakce? Co dělat? O tom jsme si popovídali s člověkem, který byl přímo u toho.

Jedním z nálezců hrůzyplného obrazu byl Pavel Fiši, jeden z funkcionářů Fotbalového klubu Kolín.

Na nesnadné okamžiky zavzpomínal a rozpovídal se, co se dělo bezprostředně po nálezu. „Na tělo nás upozornila jedna paní, která přišla na hřiště,“ vyprávěl. Ukázala jim místo, kde mrtvé tělo nalezla. Sama prý poblíž jít nechtěla. „Pocity v takové situace nejsou vůbec příjemné. Nikomu bych takovou zkušenost zažít nepřál,“ řekl.

Na jednu stranu byl prý ale rád, že to byl on s kolegou, kdo se k tělu dostali jako první – totiž dospělí. „Když se to člověku rozleží v hlavě, tak ten obraz má před sebou,“ popsal.

Nedá se ani říci, že by bylo postupem času snadnější na takovou událost vzpomínat. Člověk se prý rozpomene na detaily, na které v první moment nebral na zřetel.

Za deset minut od nalezení těla mrtvé ženy na hřiště totiž měly jít trénovat děti. Jen těžko se domýšlí, co by se dělo v takovém případě. „Ležela deset až patnáct metrů od hřiště,“ naznačil Pavel Fiši. „Byla by proto jenom otázka času, kdy by na ní narazil některý z těch kluků,“ zamyslel se nad možným děsivým scénářem.

Co se týká prvních reakcí, Pavel Fiši tvrdí, že volat záchranku bylo na první pohled zbytečné. Nebyla totiž možnost, že by se ženě dalo ještě pomoci. „Bylo jasné, že tělo je mrtvé, záchranka by byla bezpředmětná. Proto jsme volali hned policii,“ dodal na vysvětlenou.