„Nesmím zapomenout ani na sběrný dvůr. Také ten je velmi důležitým článkem. Zákaz skládkování se nemilosrdně blíží. Snažíme se, aby nám kapacita skládky vydržela co nejdéle,“ shrnul starosta Martin Sýkora.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

Nedávno se předseda vlády rozčiloval nad výrokem Ústavního soudu. „Stejně jsem se já a mnoho kolegů starostů rozčiloval při zjištění platnosti nového zákona o odpadech. Vláda dala obcím pod stromeček opravdu pěkný dárek. Více jak deset let diskutovaný zákon byl schválený na poslední chvíli a ve značně „syrovém“ stavu. Rozpočty obcí byly dávno schválené, investice na letošní rok rozmyšlené,“ říká starosta s tím, že obce začnou škrtat.

„Nic jiného starostům nezbude. Každý z nás občanů sáhne o dost hlouběji do kapes. Chybí mi systém. Myslím, že tímto zákonem taháme za kratší konec. Pouze se zvýší finanční zatížení občanů. Podle mého názoru se má začít přesně na druhém konci. Cestu vidím v sankcích výrobcům za používání zbytečných obalů,“ soudí Martin Sýkora.

A přidal jedno zamyšlení. „Mnoho čtenářů si při bude říkat, jak je Radim bohatá. Možná ano, ale určitě i díky lidské lenosti. Takže, čtenáři, třiďte. Snížíte návoz odpadu na skládku a navíc pomůžete přírodě,“ zakončil starosta Radimi.