„V počátcích se jednalo o monitoring terénu a sledování výskytu cílové skupiny v OC Futurum. Následovaly první kontakty, seznamování se, předávání informací o klubu a nabízených službách a konzultace situací s vedením OC,“ předeslala Edita Šindelářová Ivančevičová, vedoucí z klubu Kolárka, který provozuje obecně prospěšná společnost Prostor plus.

Největší společnou akcí byly zatím pracovní workshopy, při nichž se podařilo propojit stávající klienty s novými zájemci, které zaujala nabídka klubu. !Mimo to se povedlo představit činnost klubu i širší veřejnosti,“ poznamenala vedoucí.

Nejúspěšnějšími akcemi byly kuchařský workshop s přípravou sushi a barmanský workshop, kde si mohli příchozí namíchat nealko drink za pomoci profesionála.

Spolupráce pokračovala Zábavními úterky, během kterých mohly děti s pracovnicemi tvořit, dozvědět se něco o klubu a svěřit se s tím, co zrovna prožívají. K těmto účelům poskytlo OC Futurum prostory zdarma.

„Moc si vážíme stále se rozvíjející spolupráce s klubem. Pomohla nám zlepšit a stabilizovat situaci s bezprizorní mládeží v nákupním centru a jeho okolí,“ řekla Denisa Cabicarová, marketingová manažerka obchodního centra.