Kromě tradičních účastníků z Brna, Hradce Králové, Ostravy, Prahy, Prostějova, Příbrami, Valašského Meziříčí, Mariánských Lázní nebo Liberce přijeli tentokrát i zástupci z Bratislavy, takže se mistrovství stalo dokonce mezinárodním.
Soutěž se uskutečnila ve dvou kategoriích, v té těžší luštitelé neznají ani podobu křížovky, v té druhé na papíře její obrysy naleznou.

 „Letos máme nového autora, který se, jak je tradicí, snažil předvést, takže vám to udělal hodně těžké, my jsme si to zkusili vyluštit a přidali jsme vám nějaké pomůcky," pronesl v úvodu Dušan Karkuš, místopředseda svazu, který každoročně klání organizuje. Překvapení se nakonec nekonalo, na nejvyšší příčky v luštění křížovek dosáhli Kabrňáci z Brna před Hradeckými votroky z Hradce Králové a Ostraváky z Ostravy. Čtvrté místo obsadil kroužek říkající si Staré hnízdo z Prahy a páté Hanáci z Prostějova. 

V hádankách si pořadí vyměnili a zlato si odnesli Votroci před Kabrňáky a Ostraváky. Na čtvrté místo se prodrali Příbramáci z Příbrami a Valaši z Valašského Meziříčí. „Kabrňáci a Votroci jsou prostě nejlepší a první místa obsazují pravidelně, ale i ostatní si rádi zaluští. Jinak o pořadatelství je velký zájem, ale Kolín je u našich členů velice oblíbený především díky své poloze, většinou jezdí všichni vlakem a je to pro ně ideální. Navíc jsme spokojeni i se zázemím společenského domu," chválil Karkuš. Na organizaci soutěže se podílí i kolínský kroužek Jarabáček a koná se za finanční podpory města.