Titulem Miss hasička 2010 se od sobotu může pyšnit dvacetiletá studentka filozofické fakulty provozující hasičský sport Jana Peroutková z Čechtic. První vicemiss se stala Zuzana Herinková z Jimlína, na druhou vicemiss porota usadila Anetu Špundovou z Kunratic. Ze sto dvaceti tisíce zaslaných SMS zpráv a šest a půl tisíce mailů vzešla vítězně coby Miss sympatie Dagmar Hájková z Kosořic, přítelkyně jednoho z kolínských profesionálních hasičů. Fotit prestižní hasičský kalendář na Kanárské ostrovy poletí 6. listopadu ještě Petra Plíhalová z Chuděrova.

Fotogalerii z promenády v plavkách najdete ZDE

Fotogalerii z afterparty najdete ZDE

Dvanáct finalistek se stejně jako v každé jiné soutěži krásy utkalo v předvádění šatů a rozhovorem s moderátory, promenádě v plavkách a ve volné disciplíně. Ta, na rozdíl od ostatních klání, se nějakým způsobem musela dotýkat hasičství. Dívky to povětšinou vyřešily tak, že přišly v hasičské uniformě, kterou ze sebe záhy strhaly, aby pak ve cvičebním úboru předvedly aerobic, zatančily coby mažoretka nebo se svlékly jen do plavek s nápisem hasič.

Pozdější vítězka na sebe prozradila v rozhovoru prozradila, že jí vadí stres před hasičskými soutěžemi, ale ten před soutěží Miss, že je jiný.

Městský společenský dům, v němž se finálové klání konalo, se změnil k nepoznání. Technici ze společnosti Action Servis vystavěli obří pódium s kobercem, rampu se světly a zákryty, vše přivezly dva náklaďáky parkující od čtvrtečního rána na dolní ploše Karlova náměstí.

Večerem vkusně a s humorem provázeli Libor Bouček a Daniela Písařovicová, coby hosté zazpívali David Deyl a Martina Pártlová. V porotě kromě zástupců sponzorů zasedla i Miss České republiky 2009 Aneta Vignerová, moderátorka VIP zpráv TV Prima Martina Gavriety či moderátorka ČT 24 Sandra Parmová, módní fotograf Peter von Reichenberg a módní návrhář Luděk Hanák. Jeho kolekci společenských šatů také soutěžící na závěr předváděly.

Na rozdíl od Gavriely, která z pódia prozradila své favority, Aneta Vignerová tak neučinila. „Všechny holky byly hezké a snažily se, navíc v publiku mají své nejbližší, kterých by se předčasné soudy mohly dotknout“ shrnula dívka, která po sloučení obou soutěží krásy už navždy zůstane Miss České republiky.

Po každém jednotlivém soutěžním kole sbíraly asistentky pořadí od každého z porotců. Mezi diváky zasedli především příbuzní a přátelé jednotlivých adeptek, kteří vytvořili bouřlivé prostředí, nechyběly vuvuzely, trumpety a transparenty. Klání snímaly čtyři kamery a přímým přenosem přenášela internová hasičská televize.

Po vyhlášení výsledků se všichni zainteresovaní sešli na after party ve zcela vyklizených salóncích Městského společenského domu, kde čekal raut a diskotéka.

Vítězkou Miss hasička 2010 se stala Jana Peroutková s číslem 1
první vícemiss je Zuzana Herinková s číslem 7
druhá vicemiss je Aneta Špundová s číslem 6
Miss sympatie vyhrála dívka s číslem 12 Dagmar Hájková