Máme novou královnu krásy! V kolínském divadle se odehrál další ročník vyhlašování tradiční akce Miss Kolínska.

Nejkrásnější dívkou z celého Kolínska se za letošní rok stala teprve šestnáctiletá Alena Mašindová. Ta svojí výhrou získala letecký zájezd do Andalusie. První vicemiss se stala Markéta Matoušová, na příčce druhé vicemiss stanula Kateřina Bohuňková. Miss Sympatie a zároveň Miss Kolínského deníku, kterou jste zvolili vy, čtenáři, se stala Klára Holoubková.

Desítka finalistek se utkala celkem ve třech disciplínách, které tvořily rozhovor s moderátorem, volnou disciplínu a závěrečnou promenádu.

Při rozhovoru si dívky losovaly otázky a měly za úkol zodpovědět dotazy moderátora Vlasty Korce, žádná z dívek si ale nepřála světový mír, což je už klišé většiny soutěží krásy všech úrovní. Moderátor se ptal na oblíbená jídla, ale třeba také na názor na situaci v poslanecké sněmovně. Svůj talent mohly kandidátky předvést při volné disciplíně.

Divákům soutěžící dívky tak předvedly svůj um v oblasti twirlingu, aerobiku a tance. Vyhrát mohla ale pouze jedna, po zhruba dvou hodinách byly konečně spočítány výsledky. Nová Miss Kolínska 2012 Alena Mašindová uronila slzičky štěstí, když korunku přebírala.

Celý večer doprovodil orchestr Harmonie 1872, který soutěží špičkově hudebně provázel naživo.

V porotě zasedl i poslanec a prezidentský kandidát Tomio Okamura.

Miss Alena Mašindová: Ochraňoval mě dědeček

S kolínskou Misskou jsme si popovídali hned po skončení vyhlašovacího ceremoniálu. Jmenuje se Alena Mašindová, je jí šestnáct let, pochází z Poděbrad, ale jak sama řekla, v Kolíně je každou chvíli. Má tu totiž tetu.

Stala jste se Miss Kolínska. Co vás napadlo jako první, když jste uslyšela své jméno při vyhlašování vítězky?

Jsem úplně dojata, stále nemám slov. Vím ale, že mě ochraňoval dědeček. Zemřel mi dvanáctého a dnes je dvanáctý ročník, takže to je pro mě takové znamení.

Myslela jste si, že vyhrajete?

To ne, vůbec jsem nedoufala. Když jsem vyhrála, tak jsem brečela. Celou dobu jsem si myslela, že zvítězí Markéta Matoušová, která se stala první vicemiss.

Porotcům jste vyrazila dech s vaším diskotancem, nikdo takovou proměnu nečekal. Jak dlouho se mu věnujete?

Už asi šest let, navštěvuji v Nymburce taneční školu.

Jaká je další meta, co máte dalšího na seznamu, čeho chcete dosáhnout?

Určitě dostudovat gymnázium, potom pokračovat vysokou školou. Chtěla bych být zahradní architektkou, ale ještě uvidíme, co dál. Inspirovala mě k tomu teta, která má květinářství.

Celou dobu jste říkaly, že jste všechny soutěžící kamarádky. Platí to stále, i po finálovém večeru?

Podporovaly jsme se celou dobu, kamarádkami jsme zůstaly.

Přípravy na finálový večer trvaly asi dva měsíce, jaká je podle vás nejcennější zkušenost, kterou jste získala?

Toho byla spousta, ať už seminářů nebo dalších lekcí. Nevím, jestli je jedna věc, kterou bych vypíchla jako tu nejhlavnější.

Za chvilku pojedete domů, komu prvnímu napíšete SMS, že jste vyhrála?

Asi kamarádkám ze třídy, protože veškerou svoji rodinu mám tady. Spolužačky se o soutěž hodně zajímaly, tak jim dám vědět.

Když se ohlédnete zpět na celou soutěž, doporučila byste ji dalším dívkám?

Určitě ano. Člověk se zúčastní zajímavých událostí a potká zajímavé lidi.