Pracovat se bude na bytovém komplexu Benešova 637 až 641 a Míru 636. „Jedná se o částečnou opravu střechy, její zateplení, kompletní zateplení pláště, výměnu oken, po které nájemníci volají už dva roky,“ uvedl místostarosta Tomáš Růžička. „Dojde také na výměnu vikýřů a všech výkladců v přízemní v nebytových prostorách, kde je například prodejna potravin, pekárna či kadeřnictví,“ popsal Růžička.

Situace pro tamní obyvatele není snadná. „Okna netěsní. V zimě to profukuje, v létě hrozí potopa, protože jimi teče,“ popsala Marcela Říhová.

Práce budou trvat pět měsíců. „Takže by se vše mělo stihnout ještě v letošním roce,“ podotkl místostarosta. Celková cena rozsáhlých prací činí 14,8 milionu korun.

Zahájení celé akce se asi o měsíc a půl zdrželo, lidé už se po opravě na radnici ptali. „Původní firma, která vyhrála, ze soutěže odstoupila. Myslíme si, že patrně navržená, ze všech uchazečů nejnižší cena byla v nereálné výši,“ vysvětlil Tomáš Růžička. Došlo tedy na druhou vítěznou společnost.

Okna, zateplení a výkladce nejsou jedinou investicí do tohoto bytového komplexu, kterou by město chtělo ještě v letošním roce stihnout.

„V rozpočtovém opatření jsme navýšili částku 5,5 milionu korun na kompletní rekonstrukci elektrorozvodů. Jsou původní ještě ze 60. let a nestačí dnešní době, jsou s tím problémy,“ řekl místostarosta. „Zapnout naráz troubu a žehličku je téměř nemožné,“ potvrdila jedna z obyvatelek. Práce na komplexu v Benešově ulici jsou druhou velkou akcí v bytovém hospodářství v letošním roce. První je rekonstrukce tzv. šestnáctipatráku v Tyršově ulici. Zde je hotová první etapa, nyní přes prázdniny bude přestávka, následně se bude pokračovat na podzim.